Rox Royal Otel Açıldı!

Kemer’de hizmet veren 5 yıldızlı Rox Royal Otel açılışını yaparak ilk müşterilerini 12 Temmuz Pazar günü ağırlayacak.
Kurban kesilerek ve dualarla açılışını yaptıran Haber – İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak Kaymakam Dayanç ve katılımcılara teşekkür ederek yemek ziyafeti sunarak teşekkür etti.
Kurban ve Dualarla açılışı yapılan otele; Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Haber – İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak Meclis Üyesi Ferhan Fidan, Vergi Dairesi Müdürü Harun Kara, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören Jandarma Garnizon Komutan Vekili Orhan Karakoyun, İlçe Müftü Vekili Hamdullah Gündoğdu, Otel Genel Müdürü Mustafa Bozlar katıldı.
Kemer Müftü Vekili Hamdullah Gündoğdu eşliğinde yapılan duada kazasız belasız ve bereketli bir sezon geçirmelerini temenni etti.
Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ise; Pandemi döneminde kapalı olan otellerimiz birer birer açılıyor. Bu gün Kemer’in güzide otellerinden biri olan Rox Royal’ın açılışına katıldık. İnşallah her şey iyi olur. Tüm otellerimize hayırlı sezonlar temenni ederim. Dedi
Haber – İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak Uzun bir ardadan sonra otelimizde yerli ve yabancı turistlerin hizmetine açmış bulunmaktayız. Pazar günü ilk müşterilerimizi almaya başlayacağız. Açılışımızı onurlandıran Başta Kemer Kaymakamımız Sayın Murtaza Dayanç ve protokol üyelerine teşekkür ederim. Dedi

MURAT CANİK SAVCILIĞA BAŞVURDU

NECATİ TOPALOĞLU’NUN MAKAM ARACI AÇIKLAMASI HANGİ SÜRECİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ ?

haber video murat kemaneci

 

Beldibi’ndike bir otelin işletmesini alarak binalarda ve sahilde bakım(!) işlerine girişen Bursalı bir holdingin Kemer Belediyesi’ne bağışladığı lüks otomobil tartışma başlattı.
Keler Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun sözde halk adamı imajının yaldızlarının bir bölümünün de dökülmesine neden olan gelişmeler, sosyal medyada da sıklıkla dile getirildi.
9 Temmuz’da basın açıklaması yapan Necati Topaloğlu bu konuda eleştirenlerden Murat Canik’i hedef alan sözler sarfetti ve elinde belgesi bilgisi olanların savcılığa başvurmasını tavsiye etti. Topaloğlu, işadamı Canik’e taarruz ederken sarfettiği sözlerin yaratacağı sonuçlardan haberdar mı bilmiyoruz ama Canik derhal Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.
Canik, Topaloğlu’nun açıklaması için ‘Bulunmaz bir nimet’ ve ‘Şecaat arzeylerken sirkatin söyleme’ imasında bulundu.
Topaloğlu’nun sözleri, hem kendisine, hem de büyükşehir belediye başkanı Böcek’e sıkıntı yaratabilir.

NECATİ TOPALOĞLU VE LÜKS MAKAM ARACI TARTIŞMASI

NECATİ TOPALOĞLU’NUN MAKAM ARACI AÇIKLAMASI HANGİ SÜRECİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ?MURAT CANİK SAVCILIĞA BAŞVURDUBeldibi’ndike bir otelin işletmesini alarak binalarda ve sahilde bakım(!) işlerine girişen Bursalı bir holdingin Kemer Belediyesi’ne bağışladığı lüks otomobil tartışma başlattı.Keler Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun sözde halk adamı imajının yaldızlarının bir bölümünün de dökülmesine neden olan gelişmeler, sosyal medyada da sıklıkla dile getirildi.9 Temmuz’da basın açıklaması yapan Necati Topaloğlu bu konuda eleştirenlerden Murat Canik’i hedef alan sözler sarfetti ve elinde belgesi bilgisi olanların savcılığa başvurmasını tavsiye etti. Topaloğlu, işadamı Canik’e taarruz ederken sarfettiği sözlerin yaratacağı sonuçlardan haberdar mı bilmiyoruz ama Canik derhal Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.Canik, Topaloğlu’nun açıklaması için ‘Bulunmaz bir nimet’ ve ‘Şecaat arzeylerken sirkatin söyleme’ imasında bulundu.Topaloğlu’nun sözleri, hem kendisine, hem de büyükşehir belediye başkanı Böcek’e sıkıntı yaratabilir.Devam videolarımızı bekleyin.

Murat Kemaneci paylaştı: 10 Temmuz 2020 Cuma

BAİA BAŞTAN YARATILDI.

Kemerin Beldibi mahallesinde hizmet veren Baia Otel yeniden yaratıldı.

Muhteşem doğası ve mükemmel  imkanlarıyla Baia Otel gelen misafirlerini büyülemeyi başardı.

01 Temmuz da kapılarını açan otelde  bütün odalar ve restaurantlar yenilenirken, yeni normale uygun olmasına dikkat edildi. ‘Güvenli Turizm Sertifikası’nı ilk alan tesislerden olan Baia Kemer Club ultra her şey dahil konseptinde kaliteden ödün vermeden misafirlere unutamayacakları bir tatil yaşatma arzusunda. Sönmez Holding diğer otellerde standart hale getirdiği BAIA hizmet kalitesini, Kemer’e de getirmenin güveniyle konuklarını bekliyor.

 

Ormanın içinde

150 farklı bitki çeşidinin olduğu ormanın içinde yer alan Baia Kemer Club denize sıfır konumuyla dikkat çekiyor. Tesiste 165 metre uzunluğunda sahil bulunuyor. Konforlu, güvenli ve keyifli bir tatil imkanı sunan Baia Kemer, sosyal mesafenin daha da önem kazandığı bu günlerde otelin geniş bir alana sahip olması misafirlere kendilerini güvende hissettiriyor.

 

Tatil köyü konsepti

 

Tesisin yepyeni genişletilmiş plajı ve yeni yapılan aquaparkı her yaştan ve milletten misafirlere keyifli bir tatilin kapılarını açıyor. Tesiste tatil köyü konsepti ve denize sıfır olmanın avantajını misafirler doyasıya yaşıyor. Baia Kemer Club ‘a gelenler yürüyüş, yoga, bisiklet kullanma gibi aktiviteler ile doğayla baş başa mutlu bir tatilin tadını çıkartıyor.

KENDİ ÇALDI KENDİ OYNADI.. OĞLUNA ALDIĞI YATTI İTİRAF ETTİ

Kemer Belediye Başkanı gündeme dair açıklamalarda bulundu!

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan basın toplantı öncesi basın mensuplarına Kemer’deki gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Topaloğlu, ” Tasarrufla başladık ve devam ediyoruz. Personelimizin maaşları ve ikramiyeli gününde yatıyor. Kemer Belediyesi fakir değil zengin bir belediyedir. Kasamızda da paramız var. Pandemi sürecinde Kemer belediyesinin üzerine düşen görevi yerine getirdi” dedi.
Topaloğlu, pandemi sürecinde esnafında zor durumda olduğunu belirterek, esnafa her zaman kir konusunda destek olduklarını söyledi.
Yaklaşık 15 aydır belediyeyi yönettiklerini hatırlatan Başkan Topaloğlu, 15 aylık süre zarfında yeme içme ve eğlence alanlarından önceki döneme göre geride olduklarının altını çizdi.

Kındılçeşme park alanı genişleyecek

Yeme içme ve eğlence haricinde tüm yapılan hizmetlerde çok ilerde olduklarına vurgu yapan Başkanımız Topaloğlu, “Tasarrufla başladık ve devam ediyoruz. 15 ayda temsil ağırlama giderlerine bakıldığı zaman, bir önceki döneme göre 6 milyon 53 bin lira tasarruf sağlamışız. Kındılçeşme Kamp Alanını yeniden düzenleyerek halkımıza kazandırdık. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmelerimiz var. Önümüzdeki dönemlerde bu alanı daha fazla büyüteceğiz ve Kemer halkının daha rahat nefes almasını sağlayacağız.” dedi.
Beldibi Mahallesinin imar planlarının askıdan indiğine de değinen Topaloğlu, şu anda itirazların değerlendirildiğini ve en kısa zamanda çözüme kavuşarak Beldibi’ne hizmetleri götürmeye başlayacaklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Topaloğlu, Lise Caddesinin düzenleme çalışmalarının bittiğini belirterek, “Caddemizdeki mezberelik görünümlü dükkanlar daha modern bir görünüme kavuştu. Kuzdere mahallesinde Kemer’in ilk kapalı pazar yerinde sona yaklaşılıyor. Atatürk Parkında da çalışmalara başlıyoruz. Bu saydığım ihalelerin toplam bedeli 13 milyon lira. Bunun yanı sıra Göynük Kurtuluş Caddesi, Kuğulu Park, dünyaca ünlü Ayışığı Koyuna giden yolun içler acısı haldeki halini yeniden düzenleyerek sıcak asfaltla kapladık. Ahmet Erkal Spor Tesislerinde daha önce gazino olarak kullanılan binayı eğitim yuvasına dönüştürdük. 20 temmuzda lise öğrencilerini üniversiteye hazırlamaya başlıyoruz. Lise öğrencilerini bu yıl da ücretsiz olarak taşıyacağız. Geçen sene olduğu gibi 7 bin öğrencinin kırtasiye malzemelerini hazırlıyoruz. Milli Eğitim’ desteklerimizde aralıksız devam ediyor.” diye konuştu.
Yıllardır denize ulaşmakta sıkıntı yaşayan halkın derdine derman olduklarını da ifade eden Topaloğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
“Olbia Park olarak bilinen Mustafa Ertuğrul Aker Parkındaki tüm yapıları yıktık ve yeniden düzenleyerek halkımızın kullanımına açtık. Buradaki kafeyi belediyemiz çalışıyor. Sahil kısmında yaklaşık 300 şemsiyemiz ve şezlong var. Sahilde tekrar düzenleme yaparak alanı genişlettik. Artık Kemer halkının rahatça denize girebileceği bir alan var. Halkımız burayı çok beğendi ve çok mutlular. Tekirovada mahallesindeki Amara yeniden düzenledik ve halımıza kazandırdık. Bu yolu karanlıktan aydınlığa kavuşturduk.”

Yaptıklarımız ortada

Belediye Başkanı Topaloğlu, 15 aylık süre zarfında yaptıkları hizmetler hakkında bilgiler paylaşarak “Bu zaman zarfında 30 bin 92 metrekare kaldırım, 43 bin 705 metrekare parke taşı, 3 bin 291 metrekare yağmur suyu drenaj hattı yaptık. Buna bağlı olarak 31 bin 744 metrekare sıcak asfalt dökmüşüz. Bu zaman zarfında vinç, ekskavatör, 3 adet çöp aracı ve çöp süpürme araçlarının yenilenmesini yaptık. Bunlara ödediğimiz para 4 milyon 230 bin lira. Bunun yanı sıra emekli olanlara ve işten ayrılanlara ödediğimiz tazminatların toplamı 4 milyon 100 bin lira. Personelimizin maaşları ve ikramiyeli gününde yatıyor. Kemer Belediyesi fakir değil zengin bir belediyedir. Kasamızda da paramız var.” ifadelerine yer verdi.
Topaloğlu, son zamanlarda sosyal medyadan belediyeyi ve kendisini belgesiz ve kanıtı olmadan eleştirenlere de cevap vererek, bu kişiler hakkında ilk ve son defa cevap verdiğini ve elinde belge olanın savcılığa giderek şikayet edebileceğine değindi. Topaloğlu, daha sonra basın mensuplarının Kemer ile ilgili sorularını cevapladı.

 

L’Oceanica otel sahibi Mustafa Kılıç ın kız kardeşi vefat etti.

Kemerin sevilen isimlerinden L’Oceanica otel in sahibi Mustafa Kılıç ın kız kardeşi  Diş hekimi Gülnur Kan, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybetti.

 ESKİ MİLLETVEKİLİ KILIÇ’IN KIZI GÜLNUR KAN, KANSERE YENİK DÜŞTÜ!

Merhum Gaziantep eski milletvekili ve Cumhuriyet Senatosu Gaziantep Üyesi Mehmet Kılıç’ın kızı, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Bedriye Tunçsiper Kılıç’ın kardeşi Kemerde L’Oceanica otel in sahibi Mustafa Kılıç ın  kardeşi Diş hekimi Gülnur Kan, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybetti. Merhumenin cenazesi yarın öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Ankara Bilkent Camisinde uğurlanacak.

Merhumeye Yüce Allahtan Rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

AK Parti İl Kadın Kolları başkanlığına Ayşe Keyik Yılmaz atandı.

AK Partili Başkan istifa etti!

Ak Parti Antalya İl teşkilatında son dakika gelişmesi yaşandı. 2017 yılında AK Parti İl Kadın Kolları başkanlığına getirilen Tülay Beşkonak Özçay, başkanlık görevinden istifa etti.

AK Partili Başkan istifa etti!

AK Parti genel merkezi tarafından kabul görülen istifa sonrası Beşkonak’ın yerine yeni Kadın Kolları Başkanı olarak Ayşe Keyik Yılmaz atandı. Tülay Beşkonak sosyal medya hesabından istifa ettiğini şu cümlelerle duyurdu:

‘Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sn. Lütfiye Selva ÇAM ‘ın takdirleriyle onur ve gururla üç yıldır yürütmekte olduğum  Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevimi Ayşe Keyik Yılmaz Başkanımıza devrettim.
Bayrağı devralan yol arkadaşıma hayırlı olsun diyor, üstlendiği yeni görevinde başarılar diliyorum.
Bu onurlu görev sürecim boyunca desteğini esirgemeyen GM Kadın Kolları başkanımıza,teşkilat başkanımıza ve Antalya koordinatör ve sorumlularımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayrıca görev sürem boyunca her zaman yanımda olan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na , İl Başkanım Av. İbrahim Ethem Taş/ AK Parti Antalya İl Başkanı ‘a, Mkyk üyelerimiz Gökçen Özdoğan Enç’e , Ayşe Güliz Yılman ‘a, Milletvekilletimize,
Birlikte çalıştığımız Tüm ilçe başkanlarıma, #Akkadınlar’ıma görevim sürecinde beni her zaman yalnız bırakmayan Yanımda olan, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.
Ak Parti de  hizmet etmek sadece makam ve mevki gözetmeksizin her kademesinde çalışmayı gerektirir.Ak Sevda yolunda Ak Bayrağı dalgalandırmak için her zaman mücadelemiz sürecektir.’

L’ancora Beach Hotel, Güvenli Turizm Sertifikası’nı teslim aldı

Antalya’nın gözde turizm merkezi Kemer’de yer alan L’ancora Beach Hotel, Güvenli Turizm Sertifikası’nı teslim aldı.

Misafir ve personelinin sağlığına büyük önem veren dikkat eden L’ancora Beach Hotel, bütün kriterleri yerine getirerek Güvenli Turizm Sertifikası’na başvurdu. Yapılan denetimleri başarıyla geçen L’ancora Beach Hotel, Güvenli Turizm Sertifikası’nı alarak misafir ve personelinin sağlığına gösterdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

Delphin Otelleri vergi öncesi karda Türkiye 17’ncisi oldu

Delphin Otellerini bünyesinde bulunduran Cömertoğlu Otelcilik, vergi öncesi karda Türkiye 17’ncisi oldu.

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune500 listesi açıklandı.

2019 yılında net satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 17.3 oranında arttırarak 965 milyon 110 bin TL’ye yükselten Cömertoğlu Otelcilik, 324.8 milyon TL ile, karlılıkta Türkiye 109’uncusu, vergi öncesi karlılıkta ise Türkiye 17’ncisi oldu. Özkaynakta 69’uncu sıraya yerleşen Cömertoğlu Otelcilik, 2 milyar 627 milyon liralık aktif toplamıyla Türkiye’de 130. sırada yer aldı.

Şirket FVÖK öncesi aktif toplamda 216, VÖK/Özkaynakta ise 231. sırada yer alıyor.

Antalya ve Alanya bölgesinde toplam 7 otelle faaliyet gösteren Cömertoğlu Otelcilik’in bünyesinde, 2019 verilerine göre 3 bin 818 kişi istihdam ediliyor.

comertoglu otelcilik

comertoglu otelcilik1

TAMİNCE “ANTALYA KİMLİĞİ İLE PAZARLANMALI”

Fettah Tamince, pandemi döneminde ki geçen günler hakkında şunları söyledi, “Maalesef Dünya beklenmedik bir şey yaşıyor. Yarını net olarak gören birine de rastlamadım. İki üç hafta panikledik gerçekten. Sonra çalışma arkadaşlarım ve yöneticilerimize ciddi mesajlar verdim. Kendimizi nasıl yetiştiririz tesislerimizi nasıl hazırlarız diye çalışma başlattık. Her gün arkadaşlarım vizyonlarını paylaştı, eğitimlerimizi arttık. Dünya ve Türkiye’deki yatırımlarımızın hiç birini durdurmadık. Bu süreçte bitirdiğimiz inşaatlarımızı işletmeye aldık. Belki çok gelir üretemedik ama yatırımlarımızı devam ettirdik” dedi.

Kendini koruyan hasta olmaz

Tamince, “Dünya bu süreci yaşıyor. Aşı hala bulunmadı. Yayılma hızı bazı ülkelerde arttı. Hele hele aile ile seyahat edenler için daha  endişe edici bir süreç içinde. Bakanlarımızı takip ediyoruz. Önerilen tedbirler çok basit uygulanabilir önlemler. Kendinizi korursanız, yakın temas kurmazsanız hastalık bulaşmıyor. Buna toplum bireyler olarak riayet etmezsek hastalık bulaşır. Tedbirler konusunda hem bakanlığımızın yayınladığı genelge var, hem de işletmelerimiz olarak uyulması gerekenler noktasında yapmamız gerekenleri yerine getirmekteyiz” diye konuştu.

Bu bir fedakârlık süreci

Grupla gelen misafirler illaki masaya birlikte oturacaklarını belirttiğini bu durumun korunmadan uzak davranış olduğunu kendilerine anlattıklarını söyleyen Tamince, “Türkiye’de bir çok otelimiz var. 7’si açık ikisi kapalı. Belek’teki otelimizi hiç kapatmadık. Otelimizdeki yabancı misafirlerimiz ülkelerine dönmek istemediler. Böyle olunca otelimizi hep açık tuttuk. Bizim tesislerimiz  yüzde yirmi otuz oran kapasitelerde çalışıyoruz. Misafirlerimiz askerliğe gelmiyor nihayetinde. Onlara fazla dikte de bulunmamız mümkün olmamakta. Yalnız onlara otelimize gelmeden önce korunma yolları noktasında önemli açıklamada bulunuyoruz. Bu fedakârlık süreci. Misafirlerimizi ödüllendirmek istiyoruz. Her türlü fedakârlığı göze alarak bize geldiler. Biz de üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

Fiyat yükselmesi yapılmadı

Tamince, “Sahil deniz kenarında ve havuz etrafında uyulması gereken her türlü kuralı yerine getiriyoruz. 3 bin kişinin kaldığı otelimizde bugün altı yüz kişi var. Virüsten korunarak tatil yapmak isteyenler tüm sosyal mesafe konusunu fazlasıyla sahip olmaktadır. Biz şu anda yüzde yüze ulaşma şansımız yok. Geçen yılın aynı döneminde Antalya‘ya seksen bin kişi gelmiş bugün ise iki bin yediyüz kişi geldi. Keşke geçen yılın sayısına ulaşabilsek. Bugünlerde bunun çok zor olduğunu görüyoruz. Korona nedeniyle gelen misafirlere asla fiyat yüklemesi yapmıyoruz. Gelen misafirlerimiz ciddi ıskontolar ile tatil yapmakta. Tesislerimizi açık tutmamamızın nedeni çalışanımıza sahip çıkmak devletimize sahip çıkmak. Fiyatlarımız geçen yılın ciddi oranda altında” diye konuştu

Yatırımlar tamamlanacak

Dünyanın gündeminde ki aşı konusunun yıl sonu bulunacağını tahmin ettiğini söyleyen Tamince, “Çok daha iyi günler bizi bekliyor. Yatırımlarımız durmadı hala devam etmekteyiz. Yurt içinde Haliç’i yapıyoruz. Dünyanın değişik ülkelerinde yatırımlarımız var. Kazakistan’da yatırımımız var. Bugün yatırım kararı aldığımız bir yatırımımız yok. Üzerinde çalışmalarını sürdürdüğümüz yatırımlarımız birkaç yıl önce başlattığımız yatırımlar. İki üç yıl önce yaptığımız yatırımlarımız var. Bu işi sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi

Tramvay Lara ve Kundu’ya gelmeliydi

Tamince, “Otellerin yılbaşı ve özel günlerde süslemeye gayret gösteriyoruz. Bu bir kültürdür. Antalya ya özellikle yılbaşında gelen müşterilerimiz cıvıl, cıvıl aydınlanmış bir şehir bekliyor. Bu konuda üzerimize düşeni yerine getiriyoruz. Öte yandan Kemer bu arada en iyi korunan bir tatil bölgesi olduğunu söylemek isterim. Antalya Şehir trafiğinin aşağıdan yukarıya akması konusunda çok söyledim. Antalya da şehir içi trafiğinde ki rotaların yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Raylı Sistem yapıldı, milyonlarca insanın aktığı bölge Lara ve Kundu bölgesine tramvay gelmedi. Kaleiçi’nde de araçların trafik konusu yeniden ele alınması gerekiyor. Yatırımcılar ve yerel yönetimler işler iyi iken bu anlattıklarımı önemsemiyordu. Antalya bir marka. Markanın nasıl pazarlaması önemlidir. Antalya iyi pazarlandığı için milyonlarca turist geliyor. Antalya markası hak ettiği değerde midir? Elbette değil. Rakiplerine baktığınız da uluslararası tenis turnuvası, dünyaca ünlü golf  şampiyonası olsa, dünyaca ünlü sanatçıların gelmiş olsa Antalya bugünkü durumunu ikiye katlar. Cumhurbaşkanımızın talimatı ve sayın bakanımızın girişimiyle turizm geliştirme ajansı kuruldu. Bu ajansın kurucuları arasında yer alıyorum. Antalya daha fazla nasıl ön plana nasıl çıkar noktasında pandemi nedeniyle bu düşünceler rafa kaldırıldı. Bunun bütçesi ve kanunu var. Sektörden ciddi para toplanacak ve beklentilerin üzerinden geleceğiz” diye konuştu

Antalya’nın tarihi kimliği iyi pazarlanmalı

Dünyanın bir çok yerinde yatırım yaptığını söyleyen Tamince, “Türkiye ye bir nokta da haksızlık etmemek gerekiyor. Türkiye ciddi anlamda korkunç büyüdü. Yüzde 20 büyüdük. Bu herkesin kaldıracağı bir şey değil. Kundu yolu, belek yolunu hatırlayın Dünyanın en gelişmiş şehirlerine gidip görüyorum Antalya büyük mesafe aldığını görüyorum. Antalya-Alanya yolu, Arıtma Tesisleri, alt yapı yatırımlar. Biz zenginliğimizi ambalajlayarak satabiliyor muyuz? Hayır. Antalya Müzemizi istediğimiz gibi pazarlayamıyoruz. Bu kent bu kadar geçmişe sahip bir şehir özelliğindeyken müzeye kaç kişi geliyor? Sahip olduklarımızı iyi pazarlamamız gerekiyor. Birileri bizi gelip keşfetmesini beklememeliyiz. Dolayısıyla bizim kendimizi bu konuya iyi hazırlamamız gerekiyor” dedi

Türkiye’de turizm çok yeni bir olgu

Antalya’ya hala otel yapıldığını belirten Mevlüt Yeni‘nin bu sorusuna Tamince, “Antalya’da yatırımcı para kazanmazsa yatırım yapmaz. En fazla yatırım yapanlar birkaç tesisi olanlar. Bu işi bilenler daha çok yatırım yapmakta. Bunun ekonomik bir açıklaması var ki yatırım yapmakta. Daha yüksek gelir gruplarını nasıl getiririz noktasında yeni tesisler yapmakta. Her şeyin bir bedeli var. Çok tesis yapmak bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Keşke bizler daha iyi fiyatlarda tesislerimizi satabilsek sezonu uzatabilsek tesisleşmeyi daha makul seviyelere ulaşırız. Pandemiyi dünya bir şekilde yenecektir. Süreç Türkiye’nin lehine işleyecektir. Turizmde de bizler yeni olgunlaşmaya başladık. Bir çok ülke yüz yıldır turizm yapmaktadır. Avrupa da beşinci jenerasyonda turizmci olanlara şahit olduk. Türkiye’nin turizmciye ve turizm anlayışına çok ihtiyacı var” diye konuştu

Her şey dahil sistemi Türkiye’nin kazancı

Her şey dahil sistemi hakkında açıklamada bulunan Tamince, “Tüketicinin alıştığı ve sevdiği bir ürün geliştirdik. Bundan geri adım atma şansımız yok. Bunu yapsak yapsak geliştirmek olacaktır. Her şey dahil sistemi ülkemiz de yapmamış olsaydık bu kadar müşteri bulamazdık. Biz ciddi anlamda spor, eğlence, çocuklara yönelik çalışmalar yatırım yapıyoruz. Sağlık ürünleri geliştiriyoruz. Tüm bunlar bizim başarımızı ortaya koyuyor. Bize gelen taleplerde uyguladığımız tatil konsepti dışında farklı bir başvuru olmadı. Bulunduğumuz konseptinden çok da uzaklaşacağımızı sanmıyorum. İnsanlar eğlenmek istiyor turizmde eğlence çeşitliliğini istiyor. Türkiye’nin ciddi bir sağlık alt yapısı var. Son 15 yıl da diğer ülkelere göre farklılaştırdı. Yurt dışından tedaviye gelmek isteyenler var. Bakan beyle bu konuyu konuştum. Ülkemiz ciddi alt yapıya sahip. Hastanelerimiz de yataklarını pazarladıklarını söylemekte. Biz dert yandığımız kadar onlarda dert yanıyor. Gönül ister ki Antalya’daki tesislerimizde sağlıkta tecrübesi olanlar ile daha iyi konseptler geliştirerek neler sunabiliriz onu paylaşabiliriz. Sağlık turizmi için bir teşebbüsüm yok. Sağlıklı yaşam ile ilgili bir konseptim var. Onu da yakın da kamuoyuna duyuracağız” diye konuştu

Rusya konusuna değinen Tamince, “Vakalar yüksek. Rusya ne zaman nasıl açar biz ne zaman Rusya’ya kapımızı açarız bilemiyorum. Bakanlarımızın Almanya ziyareti teşebbüsü ciddi gayretleri oldu. Bizi çok sevindirdi. Başarılı bir görüşme yaptıklarını biliyorum. Almanya açarsa AB ülkeleri de açar. Almanya’nın davranışı konusunda çok da geciktireceğini düşünmüyorum. Hırvatistan’da tesislerim var Avrupa’dan da henüz gelen giden yok. Hepimizin içi yanıyor. Yatırımcısı, çalışanı siyasetçisi en fazla da aylık maaşa bağlı olanlar büyük sıkıntı yaşadı. Gönül ister ki eski günlere dönelim. Diğer taraftan iki ay daha dişimizi sıkarak bu sıkıntıdan kurtulmanın mücadelesini sürdüreceğiz. İyi tesislerin ayakta durması Rus turiste bağlı. Ülke olarak hepimiz fedakarlık göstereceğiz. Bir iki ay geç iki ay erken bu iş mutlaka çözülecek. Rızkı veren Allah. Rızık ve ölümden korkmamak gerekiyor. Tedbir bizden takdir Allah’tan. Şükür etmek gerekiyor. Daha kötüsü olabilir mi diye düşünmek gerekiyor. Alt yapımız duruyor, sağlığımız sıhhatimiz yerinde vefat edenlere Allah rahmet eylesin. İyi günlerin yakın olduğunu düşünüyorum” dedi

Geçen hafta Fransa da olduğunu belirten Tamince, “Fransa’da Türkiye’nin aldığı tedbirin onda biri yoktu. Dikkat edilmediği sürece yayılması söz konusu. Basit tedbiri yurt dışında uygulamayan ülkeler var. Bunlardan biri Fransa. Hiçbir kurala uyulmuyor bu ülkede. Çin de ciddi anlamda görüştüğümüz bir yatırımız var. Şu anda gider miyiz, yatırımımızı yapar mıyız bilemiyorum. Vietnam’da yatırımlarımız var. Bu süreci bir geçmemiz gerekiyor” dedi. Otel fiyatlarının Türk müşterilerine yabancı müşterilerine ayrı fiyat uygulandığı sorusuna Tamince, “Bu fiyatlama konusu erken uçak bileti almaya benzemektedir. Erken rezervasyon yapan daha karlı oluyor haliyle” diye konuştu

Konyaaltı Sahili’nde ‘loca’ arbedesi

ANTALYA’nın Konyaaltı Sahili’ndeki işletmetlerde, kıyı kanuna aykırı olduğu öne sürülen yapıların kaldırılması için Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihtarın 3 günlük süresi doldu. Yapıların kaldırılması için gelen belediye ekipleri ile işletme sahipleri ve çalışanlar arasında arbede yaşandı.

Konyaaltı Sahili nde  loca  arbedesi

Bazı işletme çalışanları locaların üzerine çıkarak, taşınmasına engel olmaya çalıştı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde, 33 işletmede kıyı kanununa ve mavi bayrak esaslarına aykırı olduğu öne sürülen loca ve yürüyüş yollarındaki yapıların kaldırılması için 3 gün önce işletme sahiplerine ihtarda bulunuldu. Dolan 3 günlük sürenin ardından bu sabah sahile gelen belediye yetkilileri ve polis ekipleri, işletmelerde bulunan locaları kaldırmak için çalışmalara başladı.

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

Bu sırada işletme çalışanları locaların üzerlerine çıkarak, taşınmasına engel olmak istedi. Kaldırılan bir loca da işletme çalışanları tarafından taşınarak kaldırıldığı yere geri getirildi. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği görüşmeler sırasında işletme sahipleri kanuna aykırı bir durum olmadığını söyleyerek, karardan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Bazı işletme sahipleri de pandemi nedeniyle işlerinin kötü olduğunu, bu gibi durumlarda iş yapmalarının önüne geçildiğini belirtti.

Gerginliğin büyümesi üzerine locaları kaldırmaya çalışan belediye zabıtaları ile işletme çalışanları arasında itişme ve sözlü tartışmalar yaşandı. Bu sırada Çevik Kuvvet ekipleri de olaya müdahale etmek için hazır bekledi. Sahilde denize giren ve güneşlenen vatandaşlar da tartışmanın büyümesi üzerine bölgeden ayrıldı. Belediye görevlileri ise zabıta aracından, verilen sürenin dolduğunu ve 5 dakika içerisinde locaların kaldırılması gerektiğini aksi taktirde müdahale edilerek kaldırılacağı yönünde uyarıda bulundu. İşletme sahipleri ise anonsa alkışlayarak tepki verdi.

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

Yapılan görüşmeler sonrasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek ile gün içerisinde görüşmek için randevu alan işletme sahipleri locaları kaldırmaya başladı. Bazı localar işletmelerin arkasına kaldırılırken, bazıları da belediye görevlileri tarafından tutanak tutularak kaldırıldı.

Büyükşehir Belediyesi ile ortak noktada buluşamadıkları bazı noktalar olduğunu ancak anlaşmaya vardıklarını söyleyen Konyaaltı Plaj ve Kafe İşletmeleri İş İnsanları Derneği Başkanı Orhan Özer, “Belediye ile yaptığımız ikili görüşmeye istinaden localarımızın işletme arkalarında toplanması, işgale konu olacak diğer tüm alet, edevatlarımızın kendi sınırlarımız içerisinde çekilmesi ve buna müdahale edilmemesi üzerine anlaştık. Belediye başkanımızla bir görüşmemiz var. Karşılıklı istişare ile Konyaaltı Sahili’ni nasıl yaşanabilir hale getirebiliriz, nasıl insanlara hizmet edilebiliriz bunu konuşacağız. Hepimiz ciddi istihdam sağlıyoruz. Burada yaklaşık 4 bin kişi çalışıyor. Belediye bazı şeyleri anlayışla karşıladı. Biz de iyi niyet göstergesi olarak 2 locamızı verdik ancak geri getirecekler. Onlar da bizim burada daha iyi hizmet edebilmemiz için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler” dedi.

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'NIN KONYAALTI SAHILI'NDEKI ISLETMETLERDE, KIYI KANUNA AYKIRI OLDUGU ONE SURULEN YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN BUYUKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILAN IHTARIN 3 GUNLUK SURESI DOLDU. YAPILARIN KALDIRILMASI ICIN GELEN BELEDIYE EKIPLERI ILE ISLETME SAHIPLERI VE CALISANLAR ARASINDA ARBEDE YASANDI. BAZI ISLETME CALISANLARI LOCALARIN UZERINE CIKARAK TASINMASINA ENGEL OLMAYA CALISTI.(FOTO:SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)