FİDANLAR, “GELECEĞE NEFES” İÇİN DİKİLDİ

 

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı olarak fidan dikimi yapıldı.
“Geleceğe nefes” temalı fidan dikimi etkinliği, Kemer’de Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlendi.

Etkinliğe, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç , İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören,  Kemer Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya, İlçe Müftüsü Recep Balaban, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın iş protokolü neticesinde düzenlenen fidan dikiminde Kaymakam Dayanç ve protokol üyeleri  öğrencilerle fidan dikti.

Okul bahçesinde 60 defne, 60 da keçi boynuzu fidanı diken öğrencilere, ağaçların ve gelecek nesillere bırakılacak kutsal mirasın önemi anlatıldı.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Dayanç, ağacın öneminin herkes tarafından bilindiğine dikkat çekerek, “Ağaçlandırma işini tabana yaymak gerekiyor. Çocuklarımıza ağaçların önemini daha iyi anlatmamız lazım. İnşallah bu fidan dikimi bir farkındalık oluşturur. Hep birlikte ağaç sevgisini çocuklarımıza aşılayacağız.” diye konuştu.

 

AK Parti ilçe Başkanı İsmail Selami Minta   ise etkinliğin, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakabilmek açısından çok önemli olduğunu söyledi.

“Yeşili” sevmek ve korumak gerektiğinin altını çizen Başkanımız Topaloğlu, “Geleceğin anahtarı öğrencilere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için çalışmamız lazım. “Geleceğe nefes” temalı bu etkinlik, inşallah farkındalık oluşturur ve ağaç sevgisi konusunda herkesin bilinçli olmasını sağlar.” dedi.

Enduro yarışları sona erdi.

KEMER’DE TÜRKİYE ENDURO VE AVT ŞAMPİYONASI 3. AYAK YARIŞLARI SONA ERDİ

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 3. Ayak yarışları, Kemer’de tamamlandı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun yarış takviminde yer alan yarışlar, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) tarafından, belediyemiz ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın destekleriyle düzenlendi.

Büyük çekişmelere sahne olan yarışlara, 43 motosiklet, 13 de ATV sporcusu katıldı.

Zorlu parkurda dereceye girebilmek için mücadele eden sporcular, kayaların, tahta kütüklerin, lastiklerin ve kum tepelerin üzerinden geçti.

Yaklaşık 30 kilometrelik zorlu parkurda yarışan sporcular, zaman zaman çamurlu zeminlerden geçerken zor anlar yaşadı.

Yarışlarda, Enduro GP Genel Klasmanda Bayram Uysal 58 dakika 47 saniyelik derecesiyle birinci oldu. 1 saat 23 saniyelik derecesiyle Emre Coşar ikinci, 1 saat 3 dakikalık derecesiyle de Gökhan Kart üçüncülüğü elde etti.

E1 kategorisinde Gökhan Kart birinci olurken, İbrahim Ercan Sungur ikinci, Erhan Sertkaya ise üçünü oldu.

E2 kategorisinde Murat Kökcü birinci, Eren Mert Kocaman ikinci, Ahmet Okatan da üçüncülüğü kazandı.

E3 kategorisinde Bayram Uysal birinci olurken, Emre Coşar ikinci, Cemil Yurt üçüncülüğü elde etti.

EB kategorisinde Şaban Özdemir birinci, Erdem Toraydın ikinci, Sinan Ordu üçüncü oldu.

EC kategorisinde İbrahim Taş birinci, Berkant Karademir ikinci, Şuhayip Demirkıran üçüncülüğü kazandı.

EG kategorisinde Muhammet Çetin birinciliği elde ederken, Doğukan Duruman ikinci, Mehmet Sadıç ise üçüncü oldu.

EV kategorisinde Nazmi Malkoç birinci olurken, Ali Baydaş ikinci, Özkan Özkan üçüncü oldu.

ATV GP Genel Klasman kategorisinde Sona Singh birinciliği elde ederken, Burak Kaya ikinci, Ahmet Özgül üçüncü oldu.

S1 kategorisinde Hüseyin Can Şimşek birinciliği elde etti.

S2 kategorisinde de Sona Singh birinciliği elde ederken, Burak Kaya ikinci, Ahmet Özgül üçüncü oldu.

Yarışlar sonrası dereceye giren sporculara ödül olarak kupa verildi.

Yarışlarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan  Necati Topaloğlu, yarışların Kemer’de düzenlenmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Başkan Topaloğlu, Kemer’in Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Yarışlar, Kemer’de spor turizmine büyük katkı sağladı. Spor organizasyonlarına her zaman ev sahipliği yapmaya hazırız. Kemer, spor turizmi için bulunmaz kaftan gibidir. Doğası, havası ve coğrafyası he türlü spor organizasyonuna müsaittir. Yarışlara, belediye olarak her türlü desteği verdik. Bundan sonraki etkinliklere de destek olmaya hazırız. Dereceye giren sporcuları tebrik ediyorum.” diye konuştu.

KEMK Başkanı Semih Özdemir ise yarışların büyük mücadelelere sahne olduğunu belirterek, “Parkurun bazı noktalarında sporcular zorlandı. Ama keyifli bir yarış oldu. Kemer için de bir sirkülasyon oldu. Spor turizminde Kemer her zaman ilk sıralarda geliyor. Turizme bizim de katkımız olduysa ne mutlu bize. Desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ediyorum. Dereceye giren sporcuları da tebrik ediyorum.” dedi.

ATATÜRK KEMERDE ANILDI

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yılı nedeniyle Kemer’de anma töreni düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma törenine Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcı Vekili Güzay Şerbetçi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcilerinden AK Parti Kemer  ilçe Başkanı İsmail Selami Minta MHP İlçe Başkanı Hüseyin KARA  CHP nin ileri gelenleri  , daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Anma töreni, Kaymakam Dayanç ve Belediye Başkan Topaloğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Çelenklerin sunumunun ardından saat 9’u 5 geçe iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Siren sesin yükseldiği alanda, vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Tören daha sonra, belediyemiz Kültür Salonu’nda yapılan programla devam etti.

Programda, öğrenciler tarafından Atatürk konulu slayt gösterileri, tiyatro gösterileri sunuldu. İlçemizde görev yapan öğretmenlerin oluşturduğu bir koro da Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkıları seslendirdi.

Atatürk konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Kemer Kaymakamı Dayanç, Belediye Başkan Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcı Vekili Güzay Şerbetçi verdi.

Programa katılanlar daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, ağaç, ayakkabılar, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, bulut, ayakkabılar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

Minta’dan Gündem yaratan Açıklamalar

Kemer  AK Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, düzenlediği basın toplantısında Kemer’de sınır güncelleme çalışmalarının başladığını belirterek, Tekirova İmar Plan çalışmalarını geçen hafta itibariyle onanarak Kemer Belediyesi’ne gönderildiğini söyledi.

Göynük imar planlarının da Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gönderildiğini ifade eden Minta, “Beldibi Mahallemizin yıllardır bir türlü çözüme kavuşturulamayan imar sorunları var. Hatta mülkiyet sorunları var. Bu noktada 2B arazilerinin satışıyla alakalı epey bir mesafe alındı. Şimdi ormanla olan sınır uyuşmazlıklarıyla alakalı çalışmalarımızı başlattık. 2-3 ay gibi bir süreç içerisinde ve çok büyük aksilik olmazsa Beldibi’nin imar planı da bakanlığımız tarafından onanıp Kemer Belediyesi’ne gönderilecektir. En az iki tane çok şık Kemer’e yakışır bir günübirlik alan kazandırmak için çalışıyoruz. Buradan halkımıza müjdesini veriyorum. Uzun lafın kısası Kemer’in bütün sorunlarının takipçisiyiz. Daha yaşanılabilir halkımızın her aradığını bulduğu bir Kemer yaratmak için iktidarın bir temsilcileri olarak üzerimize ne düşüyorsa bugüne kadar yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ismail Selami Minta paylaştı: 6 Kasım 2019 Çarşamba

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yatırımıyla sanayi sitesinin yapıldığını ve tekrar mevcut sanayi sitesine ek bir site daha yapıldığı bilgisini veren Minta, “Büyükşehir Yasası’ndan dolayı birleşmeden önce Tekirova’da 2004 yılında bir küçük sanayi alanı konulmuş. Biz bunun bütünlüğü bozacağını düşündüğümüz için o yönde de bir talep geldiği için gidip bakanlığımızla görüştük. Oradaki o çok bir işe de yaramayacak olan sanayi alanını yeşil alana çevirttirdik. Bu neden yaptık? Kemer’de sanayi anlamında bütünlüğün sağlanması açısından yaptık. Şimdi Tekirova Belediyesi bu 2012 yılındaki mahkemenin bozmuş olduğu karara istinaden bir de vatandaşlarımızın dediğim gibi itirazları değerlendirilerek çok şükür nihayete erdi. Yine aynı şekilde Göynük mahallemizde de 2005 yılında yapıp onaylanan imar planı mahkeme kararıyla iptal olmuştu. O da yine mahkemenin bozma kararına istinaden yeni imar planı yapılıp Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gönderilmiştir. Bakanlığın yapmış olduğu çalışmadan sonra tekrar vatandaşlarımızın itirazlarını ele almak için plan bakanlığa gitti. Şu an bakanlığımız son çalışmalarını vatandaşlarımızın itirazlarını değerlendirme noktasında yapıyor. İnşallah bu da kısa bir süre içerisinde ivedilikle onanıp Kemer Belediyesi’ne gönderilecek” diye konuştu.

Beldibi Mahallesi’nin imar planlarıyla alakalı konuşan İsmail Selami Minta, ormanla olan sınır uyuşmazlıklarıyla alakalı çalışmaların başladığını bildirdi. Minta, “Beldibi Mahallemizin yıllardır bir türlü çözüme kavuşturulamayan imar sorunları var. Hatta mülkiyet sorunları var. Bu noktada 2B arazilerinin satışıyla alakalı epey bir mesafe alındı. Şimdi ormanla olan sınır uyuşmazlıklarıyla alakalı çalışmalarımızı başlattık. Şu an Beldibi’nin de en azından bir imarı olsun diye mücadele ediliyor. Tabi bu bugün başlamış bir süreç değil yıllardır süregelen bir süreç. Ama ilgili kurumlardan Kültür ve Turizm Bakanlığımız görüş istemiş, şuan görüş bekleniyor. Biz de siyasetten bu ilgili kurumlara istenen görüşleri birebir takip edeceğimizi söyledik ve edeceğizde. Zaten haftaya tekrar bu konuyla alakalı bir Ankara’ya gidip görüşmeler yapacağız. 2-3 ay gibi bir süreç içerisinde Allah kısmet ederse ve çok büyük aksilik olmazsa Beldibi’nin imar planı da bakanlığımız tarafından onanıp Kemer Belediyesi’ne gönderilecektir” dedi.

 

İmar çalışmalarının 2-3 aylık mesele değil yıllardır süregelen meseleler olduğuna değinen Minta, “Ben bu dönem içerisinde imarlarla alakalı en küçük çizik atmış insanlara dair belediye başkanı olur belediye çalışanı olur herkese şahsım, teşkilatım ve Kemerli hemşehirlerim adına çok teşekkür ediyorum. Çünkü biz yapılan hizmete teşekkür etmesini de biliriz. Ama yanlışın karşısında da dimdik durmasını da biliriz. Bizim siyaset anlayışımız siyaset etme anlayışımız budur. Bundan sonra da aynı bu şekilde devam edeceğiz.”

Kemer’de sınır güncelleme çalışmalarının da başladığını aktaran Minta, “Kemer’de yıllardır sıkıntı yaşanan vatandaşlarımızın yerleri ile alakalı pafta üzerinde sınır kayıplığı bir sürü sıkıntılar vardı. Vatandaşımız evini yapmış oturuyor ama paftada arazisi 20-30 metre başka bir yerde gözüküyor, bu da işte elektrik su aboneliği gibi tapuda işlem yapma noktasında birçok sıkıntıları beraberinde getiriyordu. Biz yaklaşık bir yıldır bu konuyla ilgili görüşmelerimizi sürdürüyorduk, şu an sınır güncelleme çalışmaları Kemer’de başladı. İnşallah önümüzdeki yıl içinde bu da nihayet erişecek. Kemerli hem şehirlerimiz de bu tür sıkıntıları olanlar bu dertten kurtulmuş olacak. Yani hep söylüyoruz Kemer’in temel sorunları var diye. Bu temel sorunlarla alakalı iki yıldır gece gündüz çalışıyoruz. Zaten bir çoğunu da nihayete ulaştırdık. Birçoğu da şu an programa alındı ya da çalışması başladı. İnşallah önümüzdeki yıl ki dönemde her yönüyle sorunlarından arınmış sorunları çözülmüş daha iyi yaşanılabilir bir Kemer’i yaratmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kemer’e yakışan bir günübirlik alan için çalışmaların devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde incelemelerde bulunulacağını söyleyen İsmail Selami Minta, “İlçemize gelen yerli yabancı turistlerden olsun ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızdan olsun günübirlik alanlarda hem piknik yapmak hem de denize girme noktasında şikayetler alıyoruz. Biz bununla ilgili de yaklaşık 1 yıl önce turizm bakanımızla bir görüşme yapmıştık. Geçen hafta yine Ankara’daydım. Birkaç yer üzerinde görüşülüyor. Zaten şu an örneği de Bodrum ve Çeşme’de bakanlığımız tarafından yapılan günübirlik alanlar var. Yine yatırımlar genel müdürümüz ile görüştüm, kısa bir zaman içerisinde gelip Kemer’de bir inceleme yapacaklar. Kemer halkımızın ve gelen yerli yabancı turistlerimizin hem piknik yapması için hem de denizden daha fazla faydalanabilmeleri için en az iki tane çok şık ve güzel Kemer’e yakışır bir günübirlik alan kazandırmak için çalışıyoruz. Bunun da buradan halkımıza müjdesini veriyorum. Uzun lafın kısası Kemer’in bütün sorunlarının takipçisiyiz. Daha yaşanılabilir halkımızın her aradığını bulduğu bir Kemer yaratmak için iktidarın bir temsilcileri olarak Kemer İlçe Teşkilatı olarak üzerimize ne düşüyorsa bugüne kadar yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

FETÖ operasyonu kapsamında el konulan eski Güven Koleji binasının da ara dönemde ortaokul olarak eğitime başlayacağını belirten Minta, “Aslanbucak Mahallemizde ciddi bir okul sıkıntısı vardı. Biz hemen girişimde bulunup burayı Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisini yaptırmıştık. Çeşitli sebeplerden dolayı geçen yıl bu okulu öğretime açamamıştık. Ama bu yıl işi biraz daha sıkı takip ettik. Sayın valimiz okulun tamiratı noktasında Kemer Belediyesi’ne bir talimatla bu işi üstlenmesini söylemiş. Bizi de aradılar biz de hay hay dedik. İlçemize yapılacak her hizmetin yanındayız. İçindeki sınıfların işte boya badana lavabo değişimi elektrik akımı gibi işlerini Kemer Belediyesi üstlendi ve yaptı. Kendilerine buradan şahsım adına teşkilatım ve Kemer halkı adına teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki ayın 15’inde galiba okulların ara döneminde Mustafa Rüştü Tuncer’de okuyan ortaokul öğrencileri buraya taşınacak ve hem o okulu rahatlatmış olacağız hem de öğrencilerimiz daha iyi ortamda eğitimini almış olacak” dedi.

YAZIK OLDU BE KARDEŞİM ÇOK YAZIK

Antalya’da 4 kişilik aile ölü bulundu; siyanür bulgusuna rastlandı

ANTALYA’da 8 katlı bir binanın en üst katında oturan Selim (36) ve Sultan Şimşek (38) çiftiyle çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar Şimşek (5) ölü bulundu. Şimşek ailesinin siyanür nedeniyle öldüğü şüphesi üzerine özel kıyafetli AFAD ekiplerin yaptığı incelemede, siyanür bulgusuna rastlandı.

Olay, saat 02.00 sıralarında Konyaaltı ilçesi Siteler Mahallesi 1315 Sokak Talip Yörükoğlu Apartmanı’nda meydana geldi. Selim Şimşek’in arkadaşı olduğu öne sürülen ismi açıklanmayan bir kişi, dün saat 22.00 sıralarında, eve geldi. Zile basan kişi, kapının açılmaması üzerine geri döndü. Bu kişinin site bahçesinde dolaştığını gören site yöneticisi Duygu Kozan, tanımadığı kişinden şüphelenerek durumu polise haber verdi. İhbar üzerine mahalleye gelen polis ekipleri, şüphelinin kimlik sorgusunu yaptı. Polis ekipleri daha sonra bu kişiyi bıraktı.

BABA VE ÇOCUKLARININ EL ELE CESETLERİ BULUNDU

Polisler, şüphe üzerine saat 02.00 sıralarında Şimşek ailesini kontrol etmek için 8’inci kattaki daireye çıktı. Ekipler, yönetici Duygu Kozan eşliğinde, Cumhuriyet savcısının talimatıyla kapıyı çilingir yardımıyla açarak içeri girdi. Polis ekipleri, salonda ele ele tutuşan baba Selim Şimşek, çocukları Ceren ile Ali Çınar’ın cansız bedenlerini buldu. Evin diğer bölümlerini de kontrol eden polis, banyoda da anne Sultan Şimşek’in cesedine ulaştı. Annenin cesedi, klozetin hemen yanında bulundu.

SİYANÜR ENDİŞESİYLE TAHLİYE

Polis ekipleri, site çevresinde güvenlik önlemi alırken, gelen sağlık görevlileri yaptıkları incelemede Şimşek ailesinin siyanür zehirlenmesi nedeniyle ölmüş olabileceğini belirtti. Bunun üzerine polisler, diğer dairelerin kapısını çalarak binayı boşalttı. Evlerinden çıkan bina sakinlerinin bir kısmı, yakınlarının evlerine giderken bazıları ise parklarda, otobüs duraklarında ve araçlarında sabahladı. Polis, ilaçlarını almak isteyen bina sakinlerinin tek tek evlerine girmesine izin verdi. Sokak ise araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

AFYONKARAHİSAR’DAN ÖZEL EKİP

Antalya Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, özel kıyafetler giyerek binada ve çevresinde inceleme başlattı. Dairede siyanür bulunup bulunmadığının tespiti için Afyonkarahisar’dan Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekibi talep edildi. Saat 09.30’da olay yerine gelen ekip, kimyasal maddeye karşı koruyucu kıyafet giyerek binaya girdi. Ekipler, 8’inci kattaki dairenin pencerelerini açarak içeriyi havalandırdı.

BİNA SAKİNLERİNİN HABERİ OLMADI

Bina sakinlerinden Mehmet Var, “Saat 03.00 sıralarında kapıcı kapıyı çaldı. 8’inci katta bir ailenin cansız bedenlerinin bulunduğunu söyledi. Polis binayı boşalttı. Komşumuzu çok tanımıyorum” dedi.

Diğer bir bina sakini Serkan Abacı ise, “Gürültü üzerine uyandım. Kapıyı açıp çıkınca apartman görevlisi 8’inci kattaki bir dairede 4 kişilik ailenin cansız bedenleri bulunduğunu, siyanürden zehirlenmiş olabileceğini söyledi. Ailenin cesetlerinin bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine apartmanı tahliye ediyoruz dediler. Bir tane kedim var. Onu alıp çıktım. Aileyi tanımıyorum” diye konuştu.

BABANIN BIRAKTIĞI MEKTUP

Polis evde yaptığı incelemede, arşivleme işi yaptığı belirtilen Selim Şimşek’in yaşadığı sıkıntıları anlattığı 2 sayfalık mektup buldu. Şimşek ailesinin cansız bedenlerinin bulunduğu daireye ilk giren ve kokudan etkilenen 3 polis memuru, 3 sağlık görevlisi ile apartman yöneticisi Duygu Kozan, gözetim amaçlı hastaneye götürüldü. Burada bütün giysileri çıkarılan polis ve sağlık görevlileri ile apartman yöneticisi, solüsyonlu su ile yıkandı. Sağlık durumları iyi olduğu belirtilen görevlilerden kan örneği alındı. Yönetici Kozan taburcu edilirken, diğer görevlilerin 24 saat gözetim altında tutulacakları kaydedildi.

EVE KARGO GELDİ İDDİASI

Diğer yandan Şimşek ailesinin oturduğu daireye dün saat 17.00 sıralarında bir kargo geldiği belirtildi. Polisin yaptığı incelemede Sultan Şimşek’in cep telefonundaki WhatsApp programının en son dün saat 18.15’te aktif olduğu ve bu saatten sonra herhangi bir iletişim kurulmadığı belirlendi. Polis, bu detaydan yola çıkarak, ailenin siyanür kullanıp hayatına son vermiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Selim Şimşek’in kiracı olarak oturduğu dairenin sahibi Olcay Şahin, “Çok efendi, saygılı bir insandı” dedi.

EVDE SİYANÜR BULGUSU

AFAD’a bağlı Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ve olay yeri inceleme ekiplerinin dairede yaptığı incelemede siyanür bulgusuna rastlandı. Şimşek ailesinin cenazeleri inceleme tamamlandıktan sonra otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderilecek.

SİTE YÖNETİCİSİ: YANIK ETE BENZER KOKU GELİYORDU 

Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen site yöneticisi Duygu Kozan, yaşananları Demirören Haber Ajansı muhabirine anlattı. Kozan, şunları söyledi:

“Saat 22.00 sıralarında binanın bahçesinde bir kişi dolaşıyordu. Ben de şüpheli gördüğüm için polise ihbarda bulundum. Polis şahsı durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Bu kişi Selim Şimşek’in kapısını çaldığını ancak haber alamadığını söyledi. O kişi binadan ayrıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde polis beni aradı ve Selim Şimşek’in dairesinin önünde olduklarını ve içeri girmek istediklerini söyledi. Polis çilingir yardımıyla kapıyı açtı. İçeri girdiğimizde ise evden yanık ete benzer koku geliyordu. Görmek istemediğimi söyledim. Baba ve iki çocuğunun cesedi salonda, annenin cesedi ise banyondaydı. Kokudan rahatsız olduk. Bizi tedbiren Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdüler. Burada bütün giysi ve takılarımızı çıkardık. Solüsyonlu su ile bizi yıkadılar. Ben kontrollerin ardından taburcu olmak istediğimi söyledim. Evrakımı imzalayıp çıktım.”

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Antalya’da 8 katlı bir binanın en üst katındaki dairede Selim ve Sultan Şimşek çifti ile çocukları Ceren ve Ali Çınar Şimşek’in ölü bulunmasıyla ilgili Antalya Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, 9 Kasım Cumartesi günü saat 02.55 sıralarında Konyaaltı ilçesi Siteler Mahallesi’nde oturan yakınlarından haber alamayan bir kişinin, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmesi üzerine, ilgili ekiplerin olay yerine giderek Cumhuriyet savcısından alınan talimatla çilingir vasıtasıyla dairenin kapısı açılarak içeri girildiği belirtildi.

MENŞEİ BELLİ OLMAYAN KİMYASAL MADDE

İçeride yapılan incelemede, dairenin salon kısmında baba Selim Şimşek, kızı Ceren Şimşek, oğlu Ali Çınar Şimşek’in, banyo kısmında ise anne Sultan Şimşek’in cansız bedenlerinin bulunduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Olay yerine intikal eden ekiplerimizce yapılan ilk incelemede, olayın intihar olabileceği değerlendirilmiş, ikametten menşei belli olmayan kimyasal madde kokusu olduğunun anlaşılması üzerine ilgili birimlere haber verildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, AFAD Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ikamete birlikte girilerek, ölen şahısların cesetleri otopsi işlemleri için Adli Tıp morguna kaldırıldı. Olay yeri muhafaza altına alınarak ikamet detaylı incelenmek üzere mühürlendi. Ayrıca olaya ilk müdahale eden 5 polis memuru ve çilingir, tedbir amaçlı Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Görevlilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilmiştir. Uzman ekiplerce gerekli incelemeler devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. IL EMNIYET MUDURLUGU OLAY YERI INCELEME KIMLIK TESPIT SUBE MUDURLUGU, AFET VE ACIL DURUM MUDURLUGU (AFAD)EKIPLERI OZEL KIYAFETLER GIYEREK BINADA VE CEVRESINDE INCELEME BASLATTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. IL EMNIYET MUDURLUGU OLAY YERI INCELEME KIMLIK TESPIT SUBE MUDURLUGU, AFET VE ACIL DURUM MUDURLUGU (AFAD)EKIPLERI OZEL KIYAFETLER GIYEREK BINADA VE CEVRESINDE INCELEME BASLATTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. IL EMNIYET MUDURLUGU OLAY YERI INCELEME KIMLIK TESPIT SUBE MUDURLUGU, AFET VE ACIL DURUM MUDURLUGU (AFAD)EKIPLERI OZEL KIYAFETLER GIYEREK BINADA VE CEVRESINDE INCELEME BASLATTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. IL EMNIYET MUDURLUGU OLAY YERI INCELEME KIMLIK TESPIT SUBE MUDURLUGU, AFET VE ACIL DURUM MUDURLUGU (AFAD)EKIPLERI OZEL KIYAFETLER GIYEREK BINADA VE CEVRESINDE INCELEME BASLATTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. IL EMNIYET MUDURLUGU OLAY YERI INCELEME KIMLIK TESPIT SUBE MUDURLUGU, AFET VE ACIL DURUM MUDURLUGU (AFAD)EKIPLERI OZEL KIYAFETLER GIYEREK BINADA VE CEVRESINDE INCELEME BASLATTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. IL EMNIYET MUDURLUGU OLAY YERI INCELEME KIMLIK TESPIT SUBE MUDURLUGU, AFET VE ACIL DURUM MUDURLUGU (AFAD)EKIPLERI OZEL KIYAFETLER GIYEREK BINADA VE CEVRESINDE INCELEME BASLATTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. IL EMNIYET MUDURLUGU OLAY YERI INCELEME KIMLIK TESPIT SUBE MUDURLUGU, AFET VE ACIL DURUM MUDURLUGU (AFAD)EKIPLERI OZEL KIYAFETLER GIYEREK BINADA VE CEVRESINDE INCELEME BASLATTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. BINA YONETICISI DUYGU KOZAN (FOTODAKI) ACIKLAMA YAPTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (KIZI CEREN ILE), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. (FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (FOTODAKI), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. (FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK, ESI SULTAN SIMSEK'E (KIZI CEREN ILE) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. (FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK, ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (FOTODAKI) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. (FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK , ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (FOTODAKI) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. (FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK, ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. (FOTO: SEMIH ERSOZLER/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. HABERI ALIP OLAY YERINE GELEN YAKINI GOZYASI DOKTU.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SELIM SIMSEK'IN GECEN YIL YAPTIGI 'YASIYORUZ COK SUKUR' PAYLASIMI DIKKAT CEKTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDA OTURAN 4 KISI OLU BULUNDU. EVDEKI CESETLERIN SELIM SIMSEK (36), ESI SULTAN SIMSEK'E (38) ILE COCUKLARI CEREN SIMSEK (9) VE ALI CINAR SIMSEK'E (5) AIT OLDUGU TESPIT EDILDI. SIMSEK AILESININ SIYANUR NEDENIYLE OLDUKLERI UZERINE DURULUYOR. IL EMNIYET MUDURLUGU OLAY YERI INCELEME KIMLIK TESPIT SUBE MUDURLUGU, AFET VE ACIL DURUM MUDURLUGU (AFAD)EKIPLERI OZEL KIYAFETLER GIYEREK BINADA VE CEVRESINDE INCELEME BASLATTI.(FOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA 8 KATLI BIR BINANIN EN UST KATINDAKI DAIREDE CESETLERI BULUNAN SELIM VE SULTAN SIMSEK CIFTIYLE COCUKLARI CEREN VE ALI CINAR SIMSEK'IN CENAZELERI, POLIS VE KBRN EKIPLERININ CALISMASINI TAMAMLAMASINDAN SONRA ANTALYA ADLI TIP KURUMU MORGUNA GONDERILDI. DAIRE MUHURLENDI.(fOTO:ANTALYA-DHA)

KEMER’DE MÜZAKERE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ VERİLDİ


Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – İletişimin kaçınılmaz bir parçası olan Müzakere teknikleri, ATSO’nun düzenlediği bir eğitimle anlatıldı. ANDEM ( Antalya Danışmanlık ve Eğitim Merkezi )’den Fatoş Kocabörek Açıl’ın verdiği eğitim Kemer Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Merkezi Toplantı salonunda düzenlenirken, eğitime Kemerli ATSO üyelerinin aynı sıra öğrencilerde ilgi gösterdi. ATSO Kemer Şubesi Temsilcisi Mustafa Çetinkaya, ATSO Temsilcilik Sorumlu Memuru Hüseyin ETÇİ’nin misafirler ile yakından ilgilendiği toplantıda eğitim sonrası belgeleri katılımcılara verildi.

Eğitimi veren ANDEM ( Antalya Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ) sorumlusu Fatoş Kocabörek Açıl yaptığı açıklamasında “ATSO ile birlikte bugün Kemer’de müzakere tekniklerini konuştuk. Çok güzel bir katılım ile birlikteydik. Müzakere tekniklerinin ne olduğunu, müzakerenin ne olduğunu ve bu çerçevede neler yapabileceğimizi gerektiğini konuştuk. Bazı tarzlar konusunda dikkat etmemiz ve en önemlisi müzakere sürecini çok iyi yönetmemiz gerekiyor. Bunu yönetilmekte de iyi bir iletişimden geçiyor. İyi bir iletişim noktasında beden dilimizi çok iyi kullanmamız gerekiyor. Beden dilimizdeki mimikler, ek hareketleri, göz hareketleri karşı taraf çok mesaj veriyor. Mesajlarımızı çok iyi kullanmayı öğrendik bugün. Tüm bunların sonunda da doğru bir anlaşma yapmanın bize verdiği bir kazançları konuşuyor olduk. Verimli bir gündü ve herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantı sonrası görüşlerini aldığımız ATSO Kemer Şubesi Temsilcisi Mustafa Çetinkaya eğitim konusunun duyuru davetlerinin daha önceden yapıldığını ve üyelere iletildiğini belirtirken, bu tür eğitimlerin önemli ve yararlı olduğunun altını çizdi ve üyelerin bu eğitimlere daha çok ilgi göstermelerini istedi.

KEMER’DE MÜZAKERE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ VERİLDİ

KEMER’DE MÜZAKERE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ VERİLDİHalil ÖNCÜ ( KEMER ) – İletişimin kaçınılmaz bir parçası olan Müzakere teknikleri, ATSO’nun düzenlediği bir eğitimle anlatıldı. ANDEM ( Antalya Danışmanlık ve Eğitim Merkezi )’den Fatoş Kocabörek Açıl’ın verdiği eğitim Kemer Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Merkezi Toplantı salonunda düzenlenirken, eğitime Kemerli ATSO üyelerinin aynı sıra öğrencilerde ilgi gösterdi. ATSO Kemer Şubesi Temsilcisi Mustafa Çetinkaya, ATSO Temsilcilik Sorumlu Memuru Hüseyin ETÇİ’nin misafirler ile yakından ilgilendiği toplantıda eğitim sonrası belgeleri katılımcılara verildi.Eğitimi veren ANDEM ( Antalya Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ) sorumlusu Fatoş Kocabörek Açıl yaptığı açıklamasında “ATSO ile birlikte bugün Kemer’de müzakere tekniklerini konuştuk. Çok güzel bir katılım ile birlikteydik. Müzakere tekniklerinin ne olduğunu, müzakerenin ne olduğunu ve bu çerçevede neler yapabileceğimizi gerektiğini konuştuk. Bazı tarzlar konusunda dikkat etmemiz ve en önemlisi müzakere sürecini çok iyi yönetmemiz gerekiyor. Bunu yönetilmekte de iyi bir iletişimden geçiyor. İyi bir iletişim noktasında beden dilimizi çok iyi kullanmamız gerekiyor. Beden dilimizdeki mimikler, ek hareketleri, göz hareketleri karşı taraf çok mesaj veriyor. Mesajlarımızı çok iyi kullanmayı öğrendik bugün. Tüm bunların sonunda da doğru bir anlaşma yapmanın bize verdiği bir kazançları konuşuyor olduk. Verimli bir gündü ve herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.Toplantı sonrası görüşlerini aldığımız ATSO Kemer Şubesi Temsilcisi Mustafa Çetinkaya eğitim konusunun duyuru davetlerinin daha önceden yapıldığını ve üyelere iletildiğini belirtirken, bu tür eğitimlerin önemli ve yararlı olduğunun altını çizdi ve üyelerin bu eğitimlere daha çok ilgi göstermelerini istedi.

Kemer Kent Gazetesi paylaştı: 6 Kasım 2019 Çarşamba

HER BAĞIŞ YENİ BİR HAYATTIR !!!

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Organ ve Doku Bağışı Haftası’ dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi. Kuzdere Mahallesi’ndeki etkinlik kapsamında 2019 yılında Kemer’de organ bağışında bulunan 122 kişiye ithafen 122 fidan dikildi.

Kemer İlçe Sağlık Müdürü Ceren Avanos İnce “3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Kemer Orman İşletme Şefliğinin desteğiyle Kuzdere-Karabucak mevkiinde 2019 yılında Organ Bağışı yapan her bağışçımız adına bir fidan diktik.
Katılım sağlayan tüm kurum temsilcilerimize, Muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza. değerli basınımıza ve desteklerinden ötürü Kemer Orman İşletme Şefliği personellerine şükranlarımızı sunuyoruz.
Dilediğiniz zaman Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğünde veya Kemer Devlet Hastanesinde “Organ Bağışçısı” kaydınızı oluşturabilirsiniz.
Unutmayın, ” dedi

 

Etkinliğe  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ceren Avanos İnce, İlçe Müftüsü Recep Balaban, Ulupınar Orman Şefi Sencer Alınoğlu, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi, Kemer Türk Kadınlar Birliği Başkanı Hacer Akdağ ve yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar, Orman Şefliği çalışanları katıldı.

#OrganBağışıHaftası
@asmbasin07
@saglikbakanligi
@sbsggm

KASIM AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2019 Kasım ayı Meclis toplantısı

Necati Topaloğlu paylaştı: 5 Kasım 2019 Salı

Belediye Kasım ayı meclis toplantısı, Belediye Başkan Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediye Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan Kasım ayı meclis toplantısına, meclis üyelerimizden İsmail Aka ve Emrah Ayhan, mazeretlerinden dolayı katılmadı.

Toplantı öncesinde, Kemer-1 girişinde Kemer’in tarihini anlatan giriş takı, ilçe merkezinde yer alan Atatürk Parkı’nda Kent Parkı düzenlemesi, Arslanbucak Mahallesi’nde huzur evi, Kuzdere Mahallesi’nde de yapılması planlanan kapalı pazar yeri projelerinin tanıtımı yapıldı.

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkan Necati Topaloğlu, belediyemiz şirketinin borçları hakkında meclise bilgilendirme yaptı.

SİGORTAYA OLAN BORÇLAR ÖDENİYOR

Belediye şirketinin sigortaya olan borcundan bahseden Başkan Topaloğlu, “Şu anda belediyemizin sigortaya olan borcu yapılandırmalar hariç 9 milyon lira, belediyemizin ise 13 milyon liradır. 3 aydır hem belediye personelinin hem de şirketin sigortaları yatmaya başladı. Bundan sonra da aksatmamaya çalışacağız.” dedi.

ŞAMPİYONA MECLİSİMİZDEN 50 TAM ALTIN

Toplantının 3. maddesinde yer alan 5393 sayılı Belediye Kanununun 14/b bendine istinaden üstün başarı gösteren ve Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Müşerref Özdemir’e meclisi tarafından ödül verilmesi konusu görüşüldü.

Kemer’in gururu olan dünya şampiyonu milli karateciye 50 tam altın ve bir adet cep telefonu verilmesi oy birliği ile kabul edilirken, Başkan Topaloğlu ve meclis üyelerimiz, Müşerref Özdemir’i başarısından dolayı tebrik etti.

Şili’nin Santiago şehrinde düzenlenen 11. Ümit Genç 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden ve dünya şampiyonu olan Müşerref Özdemir, meclis toplantısına katıldı.

Elde ettiği başarıyla Türk Bayrağı’nı kürsünün zirvesinde dalgalandırmayı başaran ve herkesin göğsünü kabartan milli karateci Müşerref Özdemir, Başkanımız Topaloğlu başta olmak üzere meclis üyelerimiz ve meclise gelen vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

Toplantıda, milli karatecinin babası Tahsin Özdemir ve antrenörü Emin Akar da hazır bulundu.

ŞAMPİYON KARATECİ MÜŞERREF’İN İSMİ SOSYAL TESİSLERE VERİLECEK

Öte yandan, mecliste, Arslanbucak’ta yapımı devam eden belediye ait sosyal tesislerin tamamlanmasının ardından tesise Müşerref Özdemir’in isminin verilmesi konusunun görüşülmesine karar verildi.

Toplantıda konuşan Başkan Topaloğlu, dünyanın bir ucunda Şili’de Türk Bayrağı’nı gönderde dalgalandıran milli karateci dünya şampiyonu Müşerref Özdemir’i can-ı gönülden tebrik ettiğini söyledi.

Dünya karate şampiyonu Müşerref Özdemir için Kemer’de karşılama töreni de düzenlediklerini anlatan Başkanımız Topaloğlu, “Bunlar çok güzel şeyler. Umarım herkese örnek olur. Müşerref henüz 15 yaşında. Dünyanın öbür ucunda şanlı İstiklal Marşı’mızı okutmuş ve şanlı Türk Bayrağı’mızı zirveye taşımıştır. Müşerref gibi çocuklarımıza destek olmamız lazım. Bunlar hepimizin çocukları. Arslanbucak Mahallesi’nde yapımı devam eden sosyal tesislerde gençlik merkezine şampiyon kızımızın ismini vermeyi planlıyoruz. Herkese hayırlı olsun.” diye konuştu.

Milli karateci Müşerref Özdemir ise desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederek, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebildiği için mutlu olduğunu kaydetti.

Müşerref’in Antrenörü Emin Akar ve babası Tahsin Özdemir de desteklerinden dolayı Belediye Başkan Necati Topaloğlu ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Gündemin 4. maddesinde Belediye kardeş şehri olan Ukrayna’nın Yuzhny şehrine gezi düzenlenmesi konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Kemer Merkez Mahallesi Deniz Caddesi’nde bisiklet yolu yapılması konusu oy birliği ile kabul edilirken, Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği’ne (ANTAB) üye olarak katılım konusu oy çokluğu ile reddedildi.

Belediyemiz norm kadrosunda yapılacak olan değişikliğin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Belediye kadro karşılığı sözleşmeli olarak ziraat mühendisi çalıştırılması ve ücretinin belirlenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

İlçemiz sınırlarına bitişik olan mahalle sınırlarının belirlenmesi ile ilgili düzenlenen İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi oy birliği kabul edildi.

Meclise sunulan önergelerde ise Kemer Yeni Mahalle Derviş Eroğlu Dört Yol Bulvarı üzerinde bulunan Kutlu Doğum Haftası Parkı’nın isminin değiştirilmesi konusu oy birliği ile kabul edilerek, parkın ismi kaldırıldı. Parka yeni isim verilmesi konusu ise daha sonraya ertelendi.

Örgün eğitim programlarına destek amacıyla kurslar açılmak üzere, belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Kemer Belediyesi Gençlik Merkezi kurulması ve belediye personeli Güneş Akın’ın kurucu olarak görevlendirilmesi önergesi oy birliği ile kabul edildi.

Kiriş Mahallesi’nde ikamet eden 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin Çamyuva Mahallesi’ndeki Rukiye Koç Ortaokulunda öğrenim gördükleri, iki mahalle arasında yaya köprüsü olmadığı için öğrencilerin okula taşınması için belediye servis araçları konusunda talepte bulunulması konusu oy birliği ile kabul edildi.

Kemer’de bulunan giyim pazarlarının konusunun görüşülmesi ise oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu ile Turizm Komisyonu’na sevk edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı, 3 Aralık Salı saat 14.00 olarak belirlendi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

 

Kemer de sualtı müzesi ile ilgili çalışmalar başladı

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, “Kemer’de sualtı müzesi ile ilgili bir çalıma başladı.

Antalya'da sualtı müzesi ile ilgili çalışmalar başladı, System.String[]

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, ” Kemer‘de sualtı müzesi ile ilgili bir çalıma başladı. KEMAİAD olarak bu müzenin Kemer için çok faydalı olacağının farkındayız. Bu proje sonuç olarak Kemer’in simgesi olacak ve Kemer’e değer katacak bir projedir” dedi.

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) sezon sonu değerlendirmesi için bir araya geldi, toplantıya Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç da katıldı. Dermek Komite üyelerinin de görüşlerini açıkladığı toplantıda bir açılama yapan KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Kemer’de kurulması planlanan sulaltı müzesi ile ilgili, “Kemer’de sualtı müzesi ile ilgili bir çalıma başladı. KEMAİAD olarak bu müzenin Kemer için çok faydalı olacağının farkındayız. Bu konuda otelcilerimizin çok büyük özverileri var. Hepsine verdikleri ve verecekleri katkı için teşekkür ediyoruz. Buradan tüm Turizmci ve İş Adamlarına çağrıda bulunmak istiyorum. Bu proje sonuç olarak Kemer’in simgesi olacak ve Kemer’e değer katacak bir projedir. Kemerdeki tüm İş Adamlarımızın ister bizimle kontak kurarak, isterse de bu işle organize olan arkadaşlar ile kontak kurarak lütfen destek olsunlar. Hepimizin eseri olan bir sualtı müzesi Kemer için büyük bir keyif olacaktır” diye belirtti.

REKLAM
ads by AdMatic

“Konaklama olarak iyi, esnaf açısından kötü bir yıl oldu”

Çevre ile ilgili konularda yapılaşma ile ilgili konularda, günübirlik alanların otel alanına dönüştürülmesi konularında Kemer çoğunlunun ciddi bir rahatsızlığı olduğuna da dikkat çeken Sönmez, bu rahatsızlığı gerekli yerlere ilettiklerini belirterek, Kemer turizmindeki sezon sonu değerlendirmesini de gerçekleştirdi. Sönmez, “Kemer turizmi bugün itibarı ile sezonu sonuna geldi. Ama bizim söylediğimiz bir esas var. Biz Kemer turizmini Yaz turizmi ve kış turizmi olarak iki bölümde düşünüyoruz. Yaz turizmini bitiriyoruz. Konaklama olarak iyi bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ancak esnaflarımız açısından iyi bir yaz sezonu geçirdiğimizi söyleyemeyeceğim. Bunun sebeplerini sonuçlarını, Belediye olarak hep birlikte bizde dahil olmak kaydı ile araştıracağız. Kemer için daha tabana yayılmış, bir turizm için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Biz Kemer turizminin tabana yayılmadığı zaman ileride sıkıntılar yaşayacağını ve bugün yaşanan sıkıntıların da buradan kaynaklandığını düşünüyoruz. Gelir dağılımında, turizm gelirindeki dengesizliği çözmemiz gerekiyor. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalı” diye konuştu.

Dayanç: “Kemer’de STK’Lar son yıllarda insiyatif almaya başlamışlar”

Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç da yaptığı konuşmasında, Kemer’in yaz turizmin sonuna gelindiğini dile getirerek, KEMİAD’ın daveti için teşekkürlerini sundu. Dayanç, “Yaklaşık iki aydan bu yana Kemer Kaymakamı olarak görevdeyim. Kısa sürede aktif bir görev yaptık. Kemer’deki talepleri ihtiyaçları, sıkıntıları, problemleri, beklentileri gözlemleme imkanımız oldu. Bu sürede ayrıca STK’ların çalışmalarını da gözlemledik. Burada gördüğüm kadarı ile Sivil Toplum Kuruluşları son yıllarda insiyatif almaya başlamışlar. Kemer’in beklentilerine cevap verecek çözüm önerileri noktasında her STK’nın kıymetli fikirleri var” dedi.

“Turizm deyince Kemer akla geliyor”

Kemer deyince akla turizmin geldiğini de söyleyen Dayanç, “Doğrusu da bu. Kemer şu anda Ülkemizin hem de dünyanın önemli turizm destinasyonlarından bir tanesi. Dolayısı ile burada turizm sektörü ön planda. Kemerimizin amiral gemisi turizm. Turizm noktasında da yıllardır süregelen alışkanlıklar var. Her şey dahil sistemi ile yürüyen oturmuş bir yapısı var. Özellikle Rus turist ağırlıklı bir potansiyele sahip. Turizmin şehre katacağı değer çok önemli. Sayısal verilere takılmamak gerekiyor. Bu yıl 14 milyon civarında turist Antalya‘yı ziyaret etti. Bu sayının yüzde 30’u Kemer’e geldi. Sayısal olarak baktığımızda muazzam bir yıl oldu. Bu sayı Tarihi bir rekor olarak gözüküyor” ifadelerinde bulundu.